Zimowy Żołnierz

Jestem daleki od tego, aby mówić że filmy czy komiksy Marvela mają jakieś głębsze przesłanie. Jedynym wyjątkiem jest tutaj Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz . Szalony Dr Arnim Zola żyje jako sztuczna inteligencja w komputerze. Tworzy on specjalny algorytm, który przeszukuje wszystkie cyfrowe bazy danych, komputery itp., a następnie typuje 20 milionów ludzi przeznaczonych do zabicia. Są to ci wszyscy ludzie, którzy stoją na drodze odbudowania się nazistowskiej organizacji Hydra. Czy już gdzieś nie pisałem o tym wcześniej? Czy nie nasuwa wam się na myśl równanie IBM + Naziści = Holocaust?

Każdy obywatel niezależnie od technicznego stopnia zaawansowania, a także niezależnie od tego w jakim celu wykorzystuje komputer, ma swoją “cyfrową teczkę”. Rządy i korporacje nieustannie pobierają i przetwarzają dane dotyczące nas. Rząd tłumaczy to tym, że potrzebuje różnego rodzaju danych statystycznych, aby usprawnić życie obywateli i zapewnić im bezpieczeństwo. Korporacje tłumaczą to tym, że potrzebują danych statystycznych do celów marketingowych i celem usprawnienia oferowanych usług. Czy na pewno? Tego nie wiemy.

Nikt nie wie w jakim celu nasze przechowywane prywatne dane zostaną wykorzystane. Dlatego między innymi powstała ta strona. Nie znamy prawdziwych intencji tych co gromadzą informacje. Prędzej czy później musimy się spodziewać najgorszego. Dlatego już teraz warto zadbać o siebie.


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *