Wpływ Darknetowych marketów na kurs kryptowalut

23 sierpnia 2016 roku dwa darkmarkety wprowadziły możliwość robienia zakupów z płatnościami za pomocą monero. Mowa tutaj o marketach Alphabay i Oasis. Na odpowiedź kursu nie trzeba było długo czekać. Wartość waluty z poziomu 0.0025 BTC (5.5 PLN)  poszybowała na 0.008 BTC (18 PLN). Jednocześnie dobowy wolumen transakcji wskoczył na ponad 9 milionów dolarów z poziomu poniżej jednego miliona.

Wybór kryptowaluty monero nie był przypadkowy. Zapewnia ona wysoką anonimowość. Nie jest możliwe śledzenie transakcji w blockchainie, a co za tym idzie nikt nie jest w stanie udowodnić pochodzenia monero. Można powiedzieć, że projekt monero jest na razie na wstępnym etapie swojego rozwoju. Nie ma nawet wygodnego portfela desktopowego. Dostępny jest jedynie portfel online oraz działający z wiersza poleceń.

Kurs monero jest teraz silnie związany z tym, co się dzieje na Oasis i Alphabay. Być może inne darkmarkety wprowadzą podobne rozwiązania. Oprócz monero idealną walutą do transakcji w darknet wydaje się być DASH. DASH był swego czasu wykorzystywany przez jeden z największym marketów Nukleus. Jednakże zniknięcie marketu nie odbiło się na kursie DASH, co może świadczyć o tym, że nie był tam szczególnie mocno wykorzystywany. Projekt DASH wydaje się być nieco bardziej rozwinięty niż Monero i posiada prężnie działającą społeczność.

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. dfsdfsdfsdf1 pisze:

    Dla zachowania czujności polecam sprawdzić co stało się z DarkCoinem.
    Główną wadą mniej popularnych walut jest ukrywanie danych na temat inflacji, liczby możliwych transakcji, prowizji.

  2. Adrian pisze:

    Konto na monero właśnie założyłem i faktycznie troszkę bida ;P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *