Wpływ Darknetowych marketów na kurs kryptowalut

23 sierpnia 2016 roku dwa darkmarkety wprowadziły możliwość robienia zakupów z płatnościami za pomocą monero. Mowa tutaj o marketach Alphabay i Oasis. Na odpowiedź kursu nie trzeba było długo czekać. Wartość waluty z poziomu 0.0025 BTC (5.5 PLN)  poszybowała na 0.008 BTC (18 PLN). Jednocześnie dobowy wolumen transakcji wskoczył na ponad 9 milionów dolarów z poziomu poniżej jednego miliona.

Wybór kryptowaluty monero nie był przypadkowy. Zapewnia ona wysoką anonimowość. Nie jest możliwe śledzenie transakcji w blockchainie, a co za tym idzie nikt nie jest w stanie udowodnić pochodzenia monero. Można powiedzieć, że projekt monero jest na razie na wstępnym etapie swojego rozwoju. Nie ma nawet wygodnego portfela desktopowego. Dostępny jest jedynie portfel online oraz działający z wiersza poleceń.

Kurs monero jest teraz silnie związany z tym, co się dzieje na Oasis i Alphabay. Być może inne darkmarkety wprowadzą podobne rozwiązania. Oprócz monero idealną walutą do transakcji w darknet wydaje się być DASH. DASH był swego czasu wykorzystywany przez jeden z największym marketów Nukleus. Jednakże zniknięcie marketu nie odbiło się na kursie DASH, co może świadczyć o tym, że nie był tam szczególnie mocno wykorzystywany. Projekt DASH wydaje się być nieco bardziej rozwinięty niż Monero i posiada prężnie działającą społeczność.

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. dfsdfsdfsdf1 napisał(a):

    Dla zachowania czujności polecam sprawdzić co stało się z DarkCoinem.
    Główną wadą mniej popularnych walut jest ukrywanie danych na temat inflacji, liczby możliwych transakcji, prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *