Truecrypt – Niekompatybilność

Niekompatybilność jest problemem leżącym w niezgodności elementów oprogramowania, która uniemożliwia ich wspólne działanie. Przedstawiamy najczęstsze problemy wynikające z niekompatybilności.

Aktywacja Adobe Photoshop® i innych produktów za pomocą FLEXnet Publisher® / SafeCast

Uwaga: Poniższy problem nie dotyczy użytkowników TrueCrypt 5.1 lub nowszych wersji ani niekaskadowych algorytmów szyfrowania (AES, Serpent, Twofish)* i systemu szyfrowania (autoryzacja przed uruchomieniem). Nie jest to usterka programu TrueCrypt – problem leży w oprogramowaniu aktywującym).

Oprogramowanie aktywujące Acresso FLEXnet, poprzednio znane jako Macrovision SafeCast (używane do aktywacji programów innych producentów, np. Adobe Photoshop) zapisuje dane na pierwszą ścieżkę dysku. Jeśli twoja partycja systemowa/dysk systemowy są zaszyfrowane i dane zostaną zapisane, to zostanie uszkodzona część programu rozruchowego TrueCrypt i w konsekwencji nie będzie można uruchomić systemu Windows. Dostęp do systemu odzyskasz używając Dysku ratunkowego TrueCrypt. Wykonaj poniższe czynności:

1. Możesz zachować aktywowane oprogramowanie. Każdorazowo uruchamiaj system z Dysku ratunkowego. Umieść płytę w napędzie i wpisz hasło w okienku Dysku ratunkowego.

2. Jeśli nie chcesz za każdym razem uruchamiać go z Dysku ratunkowego, możesz też przywrócić Program rozruchowy TrueCrypt na dysk systemowy. W oknie Dysku ratunkowego wybierz Opcje naprawy -> Przywróć program rozruchowy.

Ważne: Ten proces dezaktywuje oprogramowanie.

Więcej na temat dysków ratunkowych znajdziesz w dziale Dysk ratunkowy TrueCrypt.

Możliwe rozwiązanie eliminujące problem na stałe: Uaktualnij wersję programu TrueCrypt przynajmniej do 5.1, rozszyfruj partycję systemową/dysk systemowy i ponownie zaszyfruj ją używając niekaskadowego algorytmu szyfrowania (np. AES, Serpent, Twofish).*

 

* Dzieje się tak, ponieważ program rozruchowy TrueCrypt jest mniejszy niż ten używany dla kaskad i szyfrów. Dzięki temu na pierwszej ścieżce dysku starcza miejsca na kopię zapasową programu rozruchowego TrueCrypt. W przypadku jego uszkodzenia automatycznie uruchamiana jest jego kopia.

 

Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *