Szkolenia kryptoksięgowość

Niedawno w Warszawie odbyły się szkolenia z kryptoksięgowości, w których uczestniczyłem. Najbliższe mają odbyć się 6 marca w Katowicach. Należy pogratulować odwagi i pracowitości organizatorom, a w szczególności parze prowadzącej. Udało im się w programie zmieścić i usystematyzować aktualną wiedzę z zakresu księgowania i różnego rodzaju aspektów prawnych obrotu kryptowalutami. Najmocniejszą stroną szkolenia było podanie wielu przykładów z dotychczasowej praktyki księgowania i rozliczania, a także wskazania aktualnego stanowiska organów skarbowych na operacje gospodarcze na kryptorynku.
Wśród słuchaczy największe zainteresowanie budziło zaliczanie zakupu kryptowalut w koszta i podatek od wymiany kryptowaluta-kryptowaluta (lub ICO). Niestety nie wszystkie wątpliwości zostały rozwiązane i trzeba wciąż czekać na odpowiednie przepisy prawa.
Główne rzeczy, które na pewno wymagają poprawy na kolejnych szkoleniach to:
  • Nieco lepsze wprowadzenie w podstawowe zagadnienia techniczne. Ten ciężki obowiązek przypadł Panu Adamowi. Techniczno-informatyczna część słuchaczy wyłapała pewne drobne pomyłki.
  •  Lepsze panowanie nad słuchaczami. Jako częsty uczestnik seminariów naukowych jestem przyzwyczajony do schematu: prelegent robi prezentację w wyznaczonym czasie, a po skończeniu słuchacze zadają pytania. W trakcie wykładu Pani Zuzanny o podatkowych aspektach krypto , uczestnicy kursu zaczęli zadawać tyle pytań, że nie było możliwe skończenie wykładu w planowanym czasie.
Ogólny wydźwięk szkolenia jest bardzo pozytywny i mogę je polecić z czystym sumieniem.
Komu najbardziej będzie potrzebne takie szkolenie?
  • Księgowym których klienci obracają kryptowalutami lub mają częste pytania o kryptowaluty
  • Wszystkim ludziom handlującym na kryptogiełdach
  • Górnikom
  • Ludziom którzy w swojej firmie przyjmują lub zamierzają przyjmować płatności w kryptowalutach
  • A najbardziej jest potrzebne urzędnikom skarbowym
Szkolenie kończy się nadaniem certyfikatu, którym zawsze można się posłużyć żeby udowodnić nasze wysokie kwalifikacje. Polecam.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Grupa Tense pisze:

    A mnie się wydaje, że ten temat powinien być częściej poruszany w związku z nową ustawą o rozliczaniu krypto ;) Same kryptowaluty zyskują na popularności ale świadomość społeczeństwa jest dość mała … Trudno znaleźć np. kogoś kto potrafi poprawnie rozliczyć PIT związany z dochodem z kryptowalut. Dlatego według mnie trzeba by przeprowadzić jakąś kampanię reklamową dla księgowych w tym temacie a do tego równolegle jakąś dla zwykłego przeciętnego Kowalskiego czym są krypto aby się ich nie bał i, że nie tylko wykorzystywane są na czarnym rynku tak jak media mainstreamowe próbują to wmówić. Można by stworzyć jakiś FP na FB (jak to zrobić, to jest ładnie opisane tu https://www.grupa-tense.pl/blog/jak-prowadzic-strone-na-facebooku/ ) i tam podrzucać poradniki na ten temat. FB niestety jest teraz jednym z najlepszych social mediów do promocji takich akcji bo większość ludzi żyje tylko nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *