RedPhone – rozmawiaj bezpiecznie

RedPhone to kolejna aplickacja ze stajni WhiperSystems. Służy do szyfrowania połączeń głosowych. Aplikacja jest przeznaczona na system operacyjny Android i można ją ściągnąć za darmo ze sklepu Google Play. Do poprawnego działania aplikacji wymagany jest dostęp do internetu, a także to aby obydwie strony konwersacji miały ją zainstalowaną.

Jak zainstalować RedPhone?

Aplikacji szukamy w sklepie Google Play, po jej znalezieniu wybieramy “Instaluj”. Aplikacja pobiera się i instaluje automatycznie.

Rejestracja Twojego telefonu.

redphone2Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją. Zostaniesz automatycznie poproszony o zarejestrowanie swojego numeru telefonu.

Po zarejestrowaniu numeru telefonu komórkowego, RedPhone wyśle do Ciebie SMS z kodem celem potwierdzenia numeru. Wpisz kod, kiedy aplikacja Cie o to poprosi i już możesz zacząć korzystać.

Korzystanie z RedPhone

redphone3Żeby poprawnie korzystać z RedPhone osoba do której dzwonisz musi mieć również zainstalowane RedPhone lub Signal. Kiedy będziesz próbował zadzwonić przez RP do kogoś kto nie ma tej aplikacji, to spyta ona Ciebie czy chcesz zaprosić tą osobę SMS’em.

Podczas nawiązywania połączenia z innym użytkownikiem RP lub Signal otrzymacie losową parę słów. Ta para słów pozwoli wam zweryfikować waszą tożsamość i klucze kryptograficzne.

Jakość rozmowy często pozostawia wiele do życzenia, jednakże powoli obserwuje się trend zmierzający do poprawy jakości połączeń. Do częstych problemów należy: Echo, opóźnienie i przerywanie połączenia.

 

 

 


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Kerberos pisze:

    Podanie nr. przy rejestracji i odbiór SMS z nieznanego źródła ma zwiększyć bezpieczeństwo? Nie wiadomo przez czyje serwery to przechodzi.

  2. qwertyuiop pisze:

    Jest jeszcze Surespot (oczywiście też open source), w którym nie trzeba podawać numeru – po prostu ustawia się nick. Niestety, nie ma funkcji połączeń głosowych, ale można wysyłać teksty, zdjęcia i nagrania głosowe (coś jak w CB radio – tylko, że zamiast nadawać na bieżąco, wysyła się dopiero po zwolnieniu przycisku – o ile dobrze pamiętam, można zrezygnować poprzez przesunięcie palca poza przycisk i odsunięciu go od wyświetlacza).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *