Przerwa w działaniu marketu Nucleus

Od kilku dni trwa przerwa w działaniu marketu Nucleus: jednego z większych darknetowych marketów oferujących różnego rodzaju dóbr (także tych mniej legalnych), którego popularność wzrosła po upadkach marketów Evolution i BlackBank. Jak możemy się dowiedzieć z notki admina vrc zamieszczonej na forum Nucleusa dnia 21 lipca:

Musimy wprowadzić duże zmiany na serwerze, więc Nucleus będzie offline przez 5-7 dni. Nie uciekamy – Nucleus jest niczym nasze dziecko i nie chcemy go zawieść. Ale swobodnie wyrażajcie swoje odczucia … Forum będzie online i powiadomimy was od razu, gdy Nucleus będzie z powrotem online.

Przed przerwą doszło do ataku hakerskiego na market Nucleus, według użytkowników skradziono co najmniej 200 btc. Wielu znaczących vendorów ogłosiło, że ich konta zostały zhakowane i prosili o niedokonywanie u nich dalszych zamówień

Zaniepokojeni użytkownicy Nucleusa dzielą się swoimi problemami na forum.

Zaniepokojeni użytkownicy Nucleusa dzielą się swoimi problemami na forum.

Vendorzy, którzy zgłosili utracenie dostępu do swoich kont sprzedawców to między innymi:

  • LostHeaven
  • Toyotateam
  • HonestCocaine
  • DutchSpace
  • Ajaxfc
  • FromAMSTERDAM

Po ataku market był jednak dostępny dla użytkowników, a bitccoiny mogły być wybierane z kont. Miało to miejsce przed wprowadzeniem przerwy w działaniu, w związku z zapowiedzianą koniecznością wprowadzenia zmian w markecie. Mamy nadzieję, że jest to wystarczającym dowodem na to, iż nie jest to kolejny exit scam, zaś market powróci do stabilnego funkcjonowania w przeciągu kilku dni.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *