Połączenie TOR -> VPN dla użytkowników Windows

Po długich poszukiwaniach znalazłem metodę łączenia się przez TOR z VPN. Nie jest idealna i niektórzy mogą się nie zgadzać na taki tok działania, ale działa i opisuję ją wam jako istniejącą możliwość. Niestety aktualnie funkcjonuje tylko dla użytkowników Windows.windows_vpn

Jeśli przypomnisz sobie moje poprzednie posty dotyczące łączenia VPN i TORa, przypomnisz sobie także powody, dla których miałbyś chcieć, a także nie chcieć tak się łączyć. Jeśli nie ufasz swojemu dostawcy VPN, co jest raczej mądre, utrzymywanie swej tożsamości w tajemnicy jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto, biorąc pod uwagę, że coraz więcej osób korzysta z TORa, zaś węzłów wyjściowych TOR jest tylko około 4000, wiele z tych adresów IP jest oznaczanych jako należące do spamerów na popularnych witrynach internetowych, ograniczając dostęp użytkowników TOR do forum, takich jak Stack Exchange i inne.

Droga do łączenia się TOR -> VPN wykorzystuje wirtualną maszynę, preferencyjnie Virtual Box, i inną wersję Windows, preferencyjnie taką, która zużywa mniej pamięci niż aktualna wersja. Uruchamiasz także TOR Expert i Tortilla na swoim hostującym systemie operacyjnym. Pisano o tym, jak to zrobić, w poprzednich postach. Następnie ustaw swój Virtual Box, by routował cały ruch sieciowy przez Tortilla (bridge adapter – przejściówka), która będzie kierować go przez TOR. Obecnie Tortilla jest kompatybilna tylko z Windowsem, co jest powodem, dla którego ta metoda działa tylko dla użytkowników Windows. Wykonanie tego czyni łatwiejszym także inne czynności, jak oglądanie filmów na YouTube.

Teraz, gdy masz Wirtualną Maszynę Windows działającą w TORze, możesz zainstalować swój VPN, preferencyjnie używający OpenVPN, na swoim Windows guest systemie operacyjnym, i połączyć się z VPN. Sprawdź swój adres IP przed i po połączeniu, powinieneś zobaczyć inne adresy IP. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, masz teraz wirtualną maszynę działającą zgodnie ze schematem TOR -> VPN. Teraz, jeśli chcesz dodać kolejną warstwę połączenia, możesz ściągnąć przeglądarkę TOR na swoją wirtualną maszynę i uruchmić ją, co daje połączenie TOR -> VPN -> TOR, dla dodatkowej ochrony i bezpieczeństwa. Możesz także wykorzystać tę metodę, uruchamiając VPN na swoim hostującym systemie operacyjnym, następnie Tor Expert i Tortilla, następnie inny VN na swoim guest OS, i znowu TOR, co daje połączenie VPN -> TOR -> VPN -> TOR.

Nie wywyższam tu żadnej z metod, musisz podjąć decyzję samodzielnie. Staram się jedynie przekazać wam wiedzę konieczną, by podjąć odpowiedzialną decyzję i możecie dowolnie wybierać metodę, z którą czujecie się najlepiej. Czasem połączenie TOR -> VPN jest konieczne z powodu filtrów przeciwko spamowi, o których wspomniałem na początku, a czasem TOR jako węzeł wyjściowy jest konieczny, gdy chcesz wejść na strony onion. Wybór należy do Ciebie. Chociaż wiem, że zazwyczaj staramy się odwieść od używania Windows z powodu powodów wspominanych w poprzednich postach, to jeśli nie masz innej drogi pozostawania anonimowym wobec swojego VPN niż ta, myślę że to dobry kompromis do czasu, gdy będziemy mieć do dyspozycji coś jak Tortilla kompatybilnego z dystrybucjami Linux.

Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Gole pisze:

  Tortilla na Linuxie nie jest potrzebna wystarczy Whonix a na workstation uruchomic VPN. Albo główny system linux przekierowac na TOR za pomocą iptables i na maszynie wirtualnej VPN.

 2. janek pisze:

  mogl by ktos podelac link jak zmostkowac vb zeby laczyl sie przez tora jak jest to tu opisane ??

 3. sssss pisze:

  mam prosbe zna ktos konfiguracje whonix na win 10 zeby tor działał?

 1. 12 lutego 2015

  […] Dla użytkowników systemu Windows – połączenie Tor –> VPN. Czytaj TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *