Początek procesu Ulbrichta – założyciela SilkRoad

Dziś ruszył proces Ross William’a Ulbricht’a – założyciela SilkRoad. Media na całym świecie nie piszą już “domniemanego założyciela”, gdyż Ross przyznał się do tego, że to on stworzył SilkRoad. Nie przyznaje się do tego, że administrował serwisem i czerpał z niego korzyści.

Twierdzi, że to on stworzył słynny internetowy bazar w ramach eksperymentu, ale stronę szybko odsprzedał i prowadzeniem bazaru zajmował się ktoś inny. Za tą tezą obrony przemawiają dwa ważne fakty:

  •  Dread Pirate Roberts w jednym z wywiadów twierdził, że to nie on założył SilkRoad tylko go odkupił
  • Pierwszy nick admina SilkRoad to po prostu SilkRoad. Pseudonim uległ zmianie na Dread Pirate Roberts niedługo po uruchomieniu bazaru

srproces

Obrona Ulbrichta twierdzi, że wszystkie pliki na komputerze związane z działalnością SR zostały mu podrzucone tak aby z oskarżonego zrobić kozła ofiarnego. Pochodzenie swoich BTC tłumaczy wczęsną inwestycją w tę kryptowalutę.

Na dzisiejszą sprawę przybyło wielu ludzi. Można było spotkać osoby z transparentami typu: “30 lat za uczciwą stronę?” lub “Hosting nie jest przestępstwem. WTF?” Na sali była obecna mam Ross’a, a sam oskarżony wydawał się pogodnie patrzeć na dalsze losy toczącej się przeciwko niemu sprawy.


Krypto Polak

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *