Nowości ze świata Bitcoin: 29/03/2015

Brytyjskie Stowarzyszenie Bankowe (BBA, British Banking Association) uważa bitcoina za poważne zagrożenie dla tradycyjnych systemów bankowych. Według Gola Yashu z NewsBtc w najnowszym raporcie Skarbu Zjednoczonego Królestwa, Kanclerz Skarbu George Osborne podkreślił potrzebę zwiększenia wysiłków mających na celu kontrolę przestępczej działalności korzystającej z cyfrowych walut. Trochę pocieszające, że rząd Wielkiej Brytanii planuje wydać 10 milionów funtów na badania mające na celu zrozumienie, jak działa technologia blockchain i jak startupy w UK współgrają z ochroną praw konsumenckich.

nasdaqGrupa NASDAQ OMX połączyła siły z Noble Markets w umożliwieniu handlu kryptowalutami przez instytucjonalnych inwestorów. Według Marii Santos z 99bitcoins Noble Markets, kryptowalutowy startup z Nowego Yorku, zostanie zaopatrzony w handlową technologię NASDAQ jak również handlowy system handlowy X-strem NASDAQ oraz wspomaganie marketingowe. A wszystko, aby umożliwić instytucjonalnym inwestorom handel bitcoinami i innymi cyfrowymi walutami.

Safello, Atlas Card oraz Blocktrace zostali zaproszeni na Barclays Accelerator Program, ktory odbędzie się w Londynie. Philip Schawillie z Coin Buzz donosi, że trzy startupy związane z blockchain zostały włączone do 90-dniowego programu, wraz z innymi siedmioma firmami, które zostały wybrane spomiędzy startupów z więcej niż 60 państw. Wybrane firmy otrzymają 20 tysięcy dolarów z Techstars i wezmą udział w intensywnych szkoleniach z zakresu networkingu, mentoringu i rozwoju.


Regulacje

Nowe regulacje zostały ogłoszone przez amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd (SEC, U. S. Securities and Exchange Commission) w celu umożliwienia crowdfundingu małym i średnim firmom, wliczając w to startupy związane z bitcoinem. Według Nuno Menez z Bitcoinist startupy i firmy, którym brakuje kapitału, uzyskają dostęp do alternatywnych źródeł, wliczając w to crowdfunding. Nowe regulacje umacniają wiarygodność bitcoina i pozwala startupom powiązanym z bitconem na zbiórkę kapitału przez rejestrację w SEC.

btc-isle-of-ManOd 1 kwietnia firmy zarejestr0wane na Wyspie Man związane z bitcoinem będą musiały działać zgodnie z regulacjami Wyspy Man odnośnie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML, anti-money laundering regulations). Leon Pick z DCMagnates donosi, że rozszerzono pojęcie korzyści płynących z przestępstwa na cyfrowe waluty. Nowe przepisy dotyczą firm zaangażowanych w „emisję, przenoszenie, transfer, przechowywanie, administrację, zarządzanie, pożyczanie, kupowanie, sprzedawanie, wymianę i inny handel lub pośredniczenie w wymianie wirtualnych walut, wliczając w to kryptowaluty”. Jeśli jakakolwiek firma bierze udział w praniu brudnych pieniędzy, powinno to zostać zgłoszone władzom Wyspy Man.

Bitcoin Investment Trust (BIT), najnowsza w serii platform handlujących bitcoinem, które liczą na wzrost inwestycji w kryptowaluty, została formalnie zatwierdzona na liście giełd OTC Market Group’s OTCTCX. Barry Silbert ogłosił, że fundusz BIT zaprasza akcjonariuszy do zakupu ich aukcji.

Rząd Hong Kongu nie widzi powodów, by regulować bitcoin. Według Allcoins News KC Chan, Sekretarz Finansów i Skarbu, nie uznaje bitcoina za walutę i dlatego potencjalna regulacja nie ma sensu, gdyż nie istnieje natychmiastowe zagrożenie dla państwowego systemu finansowego. W odpowiedzi na pytania ustawodawców KC Chan podkreślił, że cyfrowa waluta nie jest szeroko akceptowana w Hong Kongu jako legalna forma płatności, a jego zastosowanie w transakcjach biznesowych jest ograniczone.


Płatności

Neteller dodał płatności w bitcoinach do swojej platformy. Według Bitcoins Channel, usługodawca płatności na skalę światową zintegrował opcję depozytu bitcoin do swojego systemu poprzez partnerstwo matczynej firmy Optimal Payments z BitPay. Neteller już pozwala handlarzom i klientom na stosowanie cyfrowych walut do swoich transakcji. Posunięcie było wynikiem fundamentalnej zmiany w polityce firmy, ponieważ do tej zmiany stosowanie bitcoina na platformie Neteller było zakazane.

CardinalCommerce akceptuje bitcoiny! Według Pete Rizzo z Coin Desk, weryfikator płatności z Ohio zawarł partnerstwo z Bitnet, by umożliwić handlującym korzystanie z platformy CardinalCommerce w swoich transakcjach. Aktualnie firma przeprowadza wszystkie konieczne zmiany w swojej platformie, by zacząć akceptować cyfrowe waluty i ułatwiać zwrot pieniędzy przez Bitnet.


Cyfrowa Matka

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *