Nowości ze świata Bitcoin: 12/04/2015

Cavirtex, kanadyjska wirtualna giełda, która przerwała funkcjonowanie w marcu, ma wznowić działanie w związku z jej zakupem przez Coinsetter. Według Yessi Bello Perez z Coin Desk, Coinsetter, giełda założona w Nowym Yorku, nabyła Cavirtex po wynegocjowaniu warunków z jego głosującymi udziałowcami. Nowy dyrektor Coinsetter i Cavirtex, Jaron Lukasiewicz, ogłosił że „czują, że są w stanie chronić fundusze klientów i będą trzymać minimalne fundusze w hot walletach”.

Orange, jeden z czołowych operatorów sieci komórkowych i usług internetowych w Europie, obserwuje startupy bitcoinowe w Dolinie Krzemowej. Według Olgi Kharif z Bloomberg, Orange jest zainteresowany technologiami kryptowalut w celu odkrywania metod taniego transferu pieniędzy pomiędzy różnymi państwami. Według dyrektora Orange Silicon Valley, Georgesa Nahona, Orange jest gotowe zainwestować 20 tysięcy dolarów na startup i wydać niemal 3.2 miliona dolarów na firmę.

Senator Kentucky, Rand Paul, akceptuje donacje w bitcoinach na swoją kampanię prezydencką. Według Erica Lichtblau z The New York Times, decyzja Randa o akceptowaniu cyfrowej waluty jako metody płatności jest częścią wyrafinowanej strategii mającej na celu przyciągnąć głosujących zainteresowanych technologiami i propagujących bitcoin. Progowa wartość donacji na rzecz politycznej kampanii Randa wynosi $100 lub mniej.

igotAustralijska giełda bitcoin, igot, dodaje opcje przetwarzania płatności do swojej platformy. Według Gola Yashu z NewsBtc, po wprowadzeniu płatności w czasie rzeczywistym igot będzie przetwarzać płatności bitcoin na rzeczywiste waluty. Aby ustabilizować silną bazę kupujących igot oferuje bonus o wysokości 500 dolarów za transakcje bitcoin o wartości 25 tysięcy dolarów w czasie pierwszych 90 dni. Dodatkowo igot zakupił TagePesa, kenijską giełdę kryptowalut. Według Katherine Fletcher z Coin Report, zakup dał igot dostęp do kenijskiego systemu płatności mobilnych, M-Pesa.

Konferencja Bitcoin w Południowej Afryce startuje w tym tygodniu

Pierbacwsza konferencja dot. bitcoina w Afryce ma się odbyć 16 i 17 kwietnia w Cape Town w RPA. Przyciągnęła relatywnie nowe startupy bitcoinowe z Afryki, takie jak ICE3X, BitX, BitPesa. Elizabeth Rossiello, dyrektor BitPesa, ma być jedną z przemawiających osób.

Afryka subsaharyjska jest gotowa na usługi cyfrowych walut, takie jak przekazy pieniężne, które aktualnie są powiązane z nienormalnie wysokimi kosztami transferu. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu tutaj.

Regulacje

Bank Rezerw Australii (RBA) nie uznaje bitcoina za zagrożenie dla istniejącego systemu finansowego i nie widzi obecnie potrzeby regulacji. Według Alexandra Cordovy z Coin Buzz, RBA za pośrednictwem Kierownika Departamentu Polityki Płatności, Tony’ego Richardsa, wyjaśnił że monitoruje rozwój cyfrowych walut w Australii i uważa je za „interesujący postęp w australijskim systemie finansowym oraz płatniczym”.

Podatki

New Jersey rozważa wprowadzenie podwójnego opodatkowania detalicznych transakcji w bitcoinach. Evander Smart z CryptoCoins News donosi, iż Wydział Podatków New Jersey wydał memorandum techniczne, wyjaśniające że każda wymienna transakcja za pomocą bitcoin może zostać opodatkowana przez stan, jeśli jest wykorzystywana do transakcji detalicznej. Podwójne opodatkowanie ma za zadanie odstraszyć mieszkańców New Jersey od stosowania bitcoina.

Płatności

Oficjalny podział eBay i PayPal będzie miał miejsce w 2015 roku i może okazać się korzystny dla bitcoina. Według Giulio Prisco z Bitcoin Magazine, eBay potwierdził, że nowa struktura, PayPal Holdngs, będzie zarządzać płatnościami eBay, podczas gdy eBay będzie kontynuować swoje funkcjonowanie jako niezależna firma. Jeśli chodzi o Braintree, procesor płatniczy zakupiony przez eBay, będzie uzupełneniem PayPal Holdings. Biorąc pod uwagę, że Braintree umożliwia transakcje bitcoin przez Coinbase, a PayPal zajmie się działem płatności, PayPal prawdopodobnie będzie czerpać zyski z przestrzeni kryptowalut.

coinkiteCoinkite, przodująca platforma btcoin oraz deweloper API umożliwia transfer bitcoinów za pomocą sms. Według Jp Buntinx z Bitcoinist, Coinkite, poszukując zysków z technologii kryptowalut, wprowadził nową opcję w swojej aplikacji, która umożliwia przesyłanie bitcoinów na całym świecie. Ten ruch ma spowodować wzrost popularności bitcoina, przede wszystkim w obszarach, gdzie nie jest tak szeroko stosowany i/lub akceptowany, jak np. w Afryce.

Coinbase ma w planach regulowaną giełdę bitcoin UK

Jako jeden z największych startupów z dziedziny bitcoin, Coinbase planuje inwazję w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania jest jednym z kilku światowych centrów finansów, a ostatnio zadeklarowała swoje poparcie dla rozwoju cyfrowych walut. Dyrektor Coinbase, Brian Armstrong, w rozmowie z ibtimes, oznajmił, że rozmowy z przedstawicielami władz są prowadzone od „co najmniej sześciu miesięcy”, a ustalenia są „pozytywne i zmierzają w dobrym kierunku”. Co dziwne, wygląda na to, że rozmowy prowadzone były już 5 miesięcy wcześniej przed wypowiedzią Skarbu Zjednoczonego Królestwa z poprzedniego miesiąca.

W styczniu 2015 roku szacowano, że Coinbase obsługuje 2.1 miliona użytkowników w Stanach Zjednoczonych oraz 18 innych państwach w Europie.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *