Mężczyzna z Alabamy zatrzymany za nielegalną sprzedaż broni w darknecie

Możesz wymieniać swoje bitcoiny i ukrywać w cieniu swoją postać, jeśli rozważasz sprzedaż broni na darknetowym markecie. Ale to nie zmienia faktu, że możesz zapomnieć wytrzeć przed wysyłką swoje odciski palców, co pozwoli ci skończyć w areszcie.

To uczynił Michael Focia z Montgomery, w stanie Alabama, przed tym, jak został oskarżony o sprzedaż nielicencjonowanej broni na darknetowych marketach. Focia (48 l.) jest zagrożony karą 15 lat w więzieniu federalnym, za zaaranżowanie dwóch nielegalnych sprzedaży broni działającym pod przykrywką agentom Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni i Materiałów Wybuchowych.

W toku śledztwa specjalni agenci Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni i Materiałów Wybuchowych (ATF) udawali nabywców broni na dwóch stronach darknetu (Agora i Black Market Reloaded) i zaaranżowali kupno dwóch broni od Focii. Następnie Focia wysłał je z Alabamy do Nebraski i New Jersey. W przypadku broni z New Jersey dowód w trakcie procesu stanowił unikalny odcisk palca Focii na obudowie broni.

Agenci zbadali numer seryjny jednej z broni, dochodząc do jej właściciela, ojca, który kupił broń dla swojego syna. Gdy syn nie potrzebował broni ojciec umieścił ogłoszenie w codziennej gazecie. Mężczyzna nazywający siebie Mike, zidentyfikowany później jako Focia, zakupił broń.

Michael Focia stał się kolejnym Amerykaninem schwytanym w wyniku nielegalnych działań w darknecie. W kwietniu zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Massachusetts, gdy próbował nabyć broń oraz tłumik. Zatrzymano również ponad dwanaście osób, które oskarżono o sprzedaż narkotyków w darknecie.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *