Mark Karpeles wskazany jako Dread Pirate Roberts

Czy Mark Karpeles – właściciel upadłego Mt.Gox – jest Dreat Pirate Roberts?

Wczoraj Ross Wiliam Ulbricht wskazał na Mark Karpeles’a że to on jest DPR. Dodatkowo jeden z agentów FBI Jared Der-Yeghiayan zeznał, że przez blisko dwa lata prowadzenia śledztwa wszystkie tropy prowadziły do właściciela Mt.Gox i to on był głównym podejrzanywm w sprawie.

Podstawą obrony Ulbrichta jest stwierdzenie, że to on stworzył SilkRoad w ramach eksperymentu gospodarczego i po kilku miesiącach odsprzedał serwis Dread Pirate Roberts. Teraz obrona Ulbrichta wskazuje Marka Karpelesa jako człowieka, który nie tylko objął na własność serwis, ale i dopuścił się każdego przestępstwa, które jest teraz zarzucane Ulbrichtowi.

Obecnie przeciw Mark Karpeles toczy się śledztwo dotyczące upadku Mt.Gox i związanego z tym oszustwa na dużą skalę. Czy do tego dojdą problemy związane z SilkRoad? Główny obrońca Ulbrichta – Joshua Dratel – powiedział, że Karpeles był główną osobą pociągającą za sznurki w narkotykowym bazarze. Wcześniej wspomniany agent FBI twierdzi, że zebrał bardzo spory materiał dowodowy prowadzący wprost do Marka Karpelesa i miał nadzieje na dalsze prowadzenie śledztwa aż tu nagle aresztowali Ulbrichta.

Marka Karpeles miał olbrzymi interes w tym, aby funkcjonowały takie bazary jak SilkRoad. Główną walutą obiegową jest w nich BTC, a największą giełdą wymiany BTC-Fiaty był wówczas Mt.Gox. Więc głównym beneficjentem czerpiącm podwójne korzyści z prowziji ze sprzedaży na SR i z wymiay walut byłby pan Karpeles.

Sam Karpeles w lecie 2013 roku na przesłuchaniu w Baltimore w USA twierdził, że wie kto jest DPR i może go wydać w zamian za anulowanie spraw toczących się przeciwko niemu. Sprawy przeciwko Karpeles toczyły się już dużo wcześniej zanim upadł Mt.Gox. Czy pieniądze czynią go nietykalnym?


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. bitchoinka pisze:

    Oddawaj nasze bitcoiny Karpeles, grubasie !!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *