GRAMS – ciekawe usługi w sieci TOR

Zaczęło się od prostego pomysłu stworzenia wyszukiwarki internetowej, która byłaby wyspecjalizowana w sklepach i usługach w TORze. Jak to wygląda, to każdy może sobie zobaczyć pod adresem: grams7enufi7jmdl.onion/ (wymagany TOR). W pasku wyszukiwarki wpisujemy interesujący nas produkt i pojawia się lista sprzedawców, którzy tenże produkt oferują. Wraz z opisem produktu pojawiają się też takie informacje jak cena i kraj sprzedawcy. Po kliknięciu w dany produkt jesteśmy przekierowywani do marketu gdzie ten jest sprzedawany.

Engine wyszukiwania od samego początku cieszył się sporą popularnością, na co też wpływ miało częste promowanie projektu na DeepDotWeb. Autorzy zachęceni jego sukcesem postanowili stworzyć inne usługi takie jak:

HELIX – usługa “czyszczenia” BTC. Klient wpłaca BTC na określone konto, a w zamian otrzymuje zupełnie nowy adres z BTC, który nie był nigdy wcześniej powiązany z podziemnymi bazarami.

HELIX Light – standardowy mixer BTCgrams31

BitBall – loteria przypominająca naszego Toto Lotka. Wirtualne kupony kupuje się za BTC, a wygrana także jest wypłacana w BTC.

TorAds – system reklamowania w sieci TOR

Flow – strona która z założenia ma ułatwiać dostanie się do marketów

InfoDesk – miejsce gdzie można wymieniać się opiniami dotyczącymi Vendorów.

Wygląda na to, że gospodarka w TORze ma się bardzo dobrze i ciągle się rozwija. Takie głośne sprawy jak SilkRoad przyczyniają się jedynie do popularyzacji zjawiska jakim jest handel na stronach z domeną onion.


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 29 stycznia 2015

    […] Usługi w sieci TOR – TUTAJ COŚ DO POCZYTANIA. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *