Gdzie wydawać swoje bitcoiny

Radość płynąca z wydawania bitcoinów jest ograniczona. Pomimo iż liczba sprzedawców internetowych akceptujących bitcoin jako środek płatniczy stale rośnie, nadal jest ich niewielu. Najlepszą opcją jest bezpośrednia płatność w bitcoinach sprzedawcy, który akceptuje bitcoiny. Inne opcje to Overstock.com i vendorzy z Etsy. Często zdarza się, że choć płatność w bitcoinach jest akceptowana, wymagany jest udział trzeciej partii – strony obsługującej płatność. Wiele firm wymaga weryfikacji płatności przed dostarczeniem niektórych dóbr lub usług – to wymaga jakiegoś dowodu płatności, czegoś czego bitcoin nie zapewnia.

brawkerWiele osób chce zakupić bitcoiny online za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Istnieją strony takie jak Brawker.com, które zapewniają usługi pośredniczenia w kupowaniu i sprzedaży bitcoin w zakupach online. Ktoś posiadający bitcoiny po prostu wysyła adres URL przedmiotu, który chce kupić i cenę (wliczając w to koszty wysyłki). To przeliczane jest na pewną liczbę bitcoinów, która może się zmienić; sprzedający może podnieść wartość bitcoina, dając zniżkę na cenę przedmiotu. Możliwa jest negocjacja wysokości zniżki! Oferta będzie widoczna w serwisie, gdzie ludzie mogą zaakceptować cenę albo złożyć inną ofertę.

purseWitryna purse.io działa podobnie do Brawker. Jest jednak uważana za bezpieczniejszą. Purse.io działa tylko poprzez opcję listy życzeń Amazon (wishlist). Kupujący nigdy nie zobaczy twojego adresu domowego, inaczej niż Brawker, ale musisz kupować tylko na stronie Amazon. Po prostu dodajesz przedmiot, który chcesz kupić, do swojej listy wishlist Amazon i importujesz ją do Purse.io. Przelewasz wymaganą liczbę bitcoinów do portfela escrow zintegrowanego z witryną i wybierasz procent buforowy – daje to szansę na redukcję liczby wydanych bitcoinów. Możesz sprawdzić status realizacji zamówienia – po zakończeniu przedmiot zniknie z twojej listy. Kupowanie bitcoinów jest trochę dziwne – musisz zyskać wyższy level, by dokonać zakupu. To zabezpieczenie przeciwko kradzieży, które wymaga dokonania zakupu o wartości poniżej $50, zanim możesz kupować za większe kwoty. Oferowany jest także status VIP, który pozwala odblokować lepsze ceny kupna bitcoin; ale do tego musisz zrealizować 10 transakcji i mieć status członka Amazon Prime. Witryna jest dość dobrze prowadzona, niestety ogranicza użytkowników tylko do Amazon.

gyftWiele osób decyduje się na zakup kart prezentowych przy użyciu bitcoinów. Większym sprzedawcą tego typu jest witryna gyft.com, która pozwala użytkownikom na zakup swoich kart właśnie za pomocą bitcoin (przy okazji otrzymując bonusowe punkty w wysokości 3%, na ich stronie). Nie jest to strona aukcyjna; to firma, która realizuje wszystkie zamówienia, nie ma licytacji ani wybieranych zniżek na produkty. Dobrą stroną jest to, że nie musisz się martwić o wiarygodność sprzedawcy albo długie oczekiwanie na realizację zamówienia. Firma wysyła ci kartę e-mailem po otrzymaniu płatności. Oferują zakupy u ponad 200 różnych sprzedawców.

eGifter.comegifter to kolejna strona, która sprzedaje karty prezentowe do zakupienia za pomocą bitcoin. Oferują także aplikacje dla telefonu do przechowywania twoich wirtualnych kart upominkowych. Karty można wykorzystywać w USA, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, jednak karty Amazon działają tylko w Europie. Niektóre z kart są oferowane w tradycyjnej, fizycznej formie. Prowadzą także program punktów, który pozwala wydawać punkty zbierane w trakcie zakupów. Punkty można wydawać pzez płatności bitcoin lub w PayPal do zakupu kart prezentowych. Punkty mogą być zwielokrotnione, jeśli staniesz się „insiderem” – członkiem programu VIP. Stanie się „insiderem” jest jednak trudne – musisz zostać zaproszony do programu przez innego użytkownika Insider może zaprosić dwóch innych użytkowników do programu, a jest to obecnie jedyny sposób na dostanie się do niego. Daje zniżkę 15% za każdego wydanego dolara, więc dla osób, które zakupują dużo kart upominkowych, oszczędności mogą być znaczne.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *