Czy na bitcoinach można zarobić?

Na bitcoinach można zarabiać przyzwoite pieniądze, lecz można je również łatwo stracić. Wahania kursu różnego rodzaju kryptowalut są w stanie przyprawić o zawał serca nawet najbardziej doświadczonego inwestora giełdowego. Żaden inny rodzaj dóbr (praw majątkowych) nie podlega takim wahaniom wartości jak bitcoin i jego krewniacy. Duże wahania na kursie są powodem, dla którego BTC może nam przynieść duże zyski, jak i straty. Żeby grać na kryptowalutach trzeba mieć naprawdę mocne nerwy i nie ulegać emocjom.

Istnieją trzy główne sposoby zarabiania na kryptowalutach:

1. Kupno waluty za pieniądze i odsprzedanie jej w późniejszym terminie drożej. Można tu nastawić się na grę krótkoterminową lub długoterminową. Jest to najbardziej popularny sposób inwestowania w kryptowaluty.
2. Arbitraż. Ceny kryptowalut na poszczególnych giełdach mogą różnić się na tyle znacząco, że opłacalne jest kupienie na jednej giełdzie i po chwili odsprzedanie na innej z zyskiem.
3. Wymiana kryptowaluta-kryptowaluta. Najczęściej za BTC kupuje się inne kryptowaluty, by dokonać arbitrażu lub wymienić w późniejszym terminie znowu na BTC. Jest to sposób dla bardziej doświadczonych użytkowników kryptowalut.

Ci, którzy myślą że BTC ma już najbardziej spektakularny okres rozwoju za sobą i że wzrosty jakie miały miejszce na przełomie lat 2013/2014 już się nie powtórzą, niech spojrzą na to, co działo się ostatnio z projektem Ether. Na początku 2016 roku Ether kosztował 0.8 euro, by na szczycie bańki jego wartość wyniosła 12.4 euro. Podobne fale mogą czekać inne projekty lub mogą z powrotem wrócić do BTC lub Ether. W inwestowaniu w kryptowaluty najważniejsze jest zachowanie spokoju. Jeśli kupiło się BTC lub inną kryptowalutę, a jej wartość nagle zaczyna spadać, to nie należy panikować i odsprzedawać taniej. Historia uczy, że kurs znowu się odbije i lepszym podejściem wydaje się czekanie. Witkacy kiedyś pisał “Tylko cierpliwi potrafią czekać, aż wszystko samo wleci w ich rozpalone ramiona” – cytat ten dobrze oddaje jak należy zachować się w obliczu olbrzymich wahań kursowych na kryptogiełdach.

Bardzo pomocną stroną, która pomaga w inwestycjach jest coinmarketcap.  Na stronie znajduje się zestawienie ponad 700 kryptowalut, informacje odnośnie kursu i jego historii, giełdy na których można je kupić, informacje na temat głębokości rynku itp. Jeśli chcesz mieć pogląd na to, co dzieje się na całym rynku, to coinmarketcap jest stroną, od której warto zacząć zbieranie informacji.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. SebaKuc pisze:

  Im bardziej niepewna jest światowa polityka, tym większy popyt na bitcoiny.
  Pomagam każdemu kto się zgłosi do mnie http:\\zarabiajcie.pl
  Kryptowaluty kupuje na Największej Polskiej Giełdzie http:\\bitbay24.pl
  Forum o kryptwalutachh http:\\zarabianie.pl

 2. rk pisze:

  ażeby zarabiać na kryptowalutach powinno się znaleźć dobry kantor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *