Czy $518 to uczciwa cena za bitcoina?

Gdyby zapytać przeciętnego entuzjastę bitcoina, on lub ona z pewnością prędko podaliby listę powodów, dla których cena bitcoina, nawet na poziomie $260, jest zaniżona, lub przynajmniej, nie oddaje prawidłowo jego długoterminowej wartości.

Jednak teraz dysponujemy nowym narzędziem, które pomaga nam odkryć prawdziwą, „wewnętrzną wartość” bitcoina.

Niedawno uruchomiony przez ALFAcoins, ALFAquotes Fair Bitcoin Price Indicator (uczciwy wskaźnik ceny bitcoina) ma na celu ujawnić to, co uważa za prawdziwą wartość bitcoina, w obliczeniach biorąc pod uwagę koszt wydobycia bitcoin lub właściwą produkcję towaru.

Według ALFAquotes, podczas gdy większość handlujących kupuje i sprzedaje bitcoiny za ~$259, uczciwa cena powinna być mniej więcej dwa razy wyższa, a mianowicie wynosi $518.59.

fairpriceWynik, według menadżera projektu ALFAquotes Denisa Hertza, jest dokładniejszym wskaźnikiem, który odzwierciedla historyczny wzrost bitcoina i jego niewykorzystany potencjał.

Inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka przypisują wartości nie z tej ziemi, jak $100,000. Finansiści, którzy są daleko od technologii, mówią zaś, że bitcoin nie ma żadnej właściwej wartości. Postanowiliśmy dokonać uczciwego pomiaru ceny bitcoina, który pomoże inwestorom określić atrakcyjność bitcoina.

ALFAquotes zawiera także wskaźnik potencjału bitcoina, obecnie +99.87%, obliczanego jako różnica między uczciwą ceną a ceną rynkową.

Hertz wyraził też nadzieję, że uczciwa cena, jeśli zostanie przyjęta i zaakceptowana, stanie się użyteczną miarą dla analizujących rynek, inwestorów oraz firm zajmujących się wydobyciem, między innymi.

Wpływ historyczny

Chociaż skupia się na rynku cyfrowych walut, Hertz wskazywał, że narzędzie zostało zainspirowane wzorem Benjamina Grahama, narzędziem zaproponowanym przez Grahama, zwanym „ojcem inwestycji wartościowych”.

Wzór Benjamina Grahama ma na celu obliczać właściwą wartość jakiejś wartościowej rzeczy, na podstawie takich czynników jak 12-miesięczne zarobki na udział czy przypuszczalny długoterminowy wzrost zarobków w firmie.

Hertz wyjaśnił, że ALFAquotes oparte jest głównie o wzór, chociaż prawdopodobnie największy wpływ miały pomiary uczciwej ceny złota.

„Postanowiliśmy ustalić uczciwą cenę bitcoina tak, jak złota”, wyjaśnił.

Jednak takie wzory stanowią jedynie modele dla inwestorów, jak świadczy zdolność analizujących rynek złota do osiągania różnych wniosków na temat jego wartości, która może różnić się jeszcze bardziej, niż wartości ustalane przez rynek.

Obliczanie „uczciwej” ceny

Hertz wyjaśnił, że wzór na uczciwą cenę uwzględnia dwa czynniki.

Po pierwsze, oblicza zmiany w kosztach sprzętu do wydobyciu oraz jego wynikach. Po drugie, ma zamiar ocenić zmianę w trudności w produkcji, biorąc pod uwagę koszty prądu, jakie ponoszą wydobywający.

Narzędzie do uczciwej wyceny bitcoina powinno przede wszystkim zostać przyjęte przez wydobywających, ponieważ dzisiejsza cena jest niższa, niż cena uczciwa – co Hertz wiąże z łańcuchem bankructw w tym sektorze. Przewiduje także, że trend ten będzie kontynuowany do czasu, gdy problemy z którymi spotyka się społeczność wydobywających wpłynie na zasoby do tego stopnia, że zacznie wpływać na zapotrzebowanie.

„W tym momencie, cena bitcoina jest dwukrotnie zaniżona, co wskazuje jak korzystna jest atrakcyjność inwestycyjna w kierunku bitcoina”, powiedział Hertz.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *