Carding – Kasyna

Oszuści internetowi wymyślają coraz to nowsze i skuteczniejsze metody okradania człowieka z jego pieniędzy. Do najpopularniejszych przestępstw popełnianych w internecie należy kradzież danych osobowych, w tym tych najbardziej czułych – dotyczących kart kredytowych, którymi często zdarza się płacić online.

cardPrzypuśćmy, że przestępcy udało się wejść w posiadanie naszej karty kredytowej. Przeważnie karty są kradzione hurtowo i większość skradzionych kart jest sprzedawana na czarnym rynku. Nabywca karty zaraz po jej otrzymaniu stara się jak najszybciej wydać zgromadzone na niej środki. Najczęściej dokonuje się za nią zakupów online na podstawione osoby (tzw. słupy). Jednak carderzy (potoczne określenie osoby kradnącej karty i wydającej zgromadzone na niej środki) wykazują się dużą pomysłowością.

Jedną z najbardziej wyrachowanych metod jest “czyszczenie” karty poprzez kasyno internetowe. Duża część kasyn nie wymaga zweryfikowanego konta do zasilenia go gotówką z karty kredytowej. Posiadacz takiego niezweryfikowanego konta może je zasilać kartą kredytową, może grać, wygrywać i przegrywać pieniądze. Żeby wypłacić środki trzeba mieć już w pełni zweryfikowane konto. Więc co robią carderzy? Na dane ze skradzionej karty kredytowej zakładają fikcyjne konto i zasilają je pieniędzmi z karty. Sterowane przez nich fikcyjne konto siada do stołu z osobami mającymi zweryfikowane konto, które również należy do carderów. Cała gra toczy się tak, aby wyssać całą gotówkę z fikcyjnego konta na rzecz zweryfikowanych kont carderów

W wyniku cardingu kasyn złodziej przywłaszcza sobie gotówkę, a nie przedmioty tak jak w zakupach online. Jest to bardzo kusząca opcja dla wielu carderów i mam nadzieję, że kasyna internetowe mają tego świadomość.


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. adolf pisze:

    Odważny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *