BlackBank – kolejny duży market znika

W tamtym tygodniu pytałem się znajomego sprzedawcy, który z obecnych czarnorynkowych marketów w sieci TOR’a wydaje się godny polecenia. Ten odradził mi Agorę, gdyż ta przez blisko 40% czasu jest niedostępna, a polecił BlackBank. Po szybkim przejrzeniu statystyk okazało się, że jest to trzeci największy market w sieci TOR’a. Marketów jest naprawdę dużo i żeby się przebić trzeba mieć duże zaufanie społeczności i sprawnie działającą witrynę.

Z braku czasu na założenie konta i przejrzenie oferty, rejestrację zostawiłem sobie na weekend. Nadszedł weekend i niemiłe rozczarowanie. Market znikł. Po tygodniowej przerwie w funkcjonowaniu, która miała mieć na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników, kontakt z administracją się urwał. Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejny po Evolution exit scam. Market obok tradycyjnych płatności escrow oferował również płatności Multisig.

Ponieważ wiele marketów znajduje się obecnie pod ostrzałem ataków typu DDoS, przez co wiele z nich nie działa przez długie okresy czasu, administratorzy black marketów mogą wykorzystać ten fakt, by ich nagłe zniknięcie nie zostało wcześnie zauważone i komentowane przez społeczność.

Jeszcze nie wiadomo ile dokładnie BTC stracili użytkownicy marketu.


Krypto Polak

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 15 czerwca 2015

    […] dla osób będących w temacie. Po kilku tygodniach spekulacji wydaje się  być potwierdzone: darknetowy market BlackBank zniknął wraz z nagromadzonymi bitcoinami. Znane, „oficjalne” adresy bitcoinowe BlackBank […]

  2. 24 lipca 2015

    […] (także tych mniej legalnych), którego popularność wzrosła po upadkach marketów Evolution i BlackBank. Jak możemy się dowiedzieć z notki admina vrc zamieszczonej na forum Nucleusa dnia 21 […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *