Agent Secret Service: cyfrowe waluty napędzają cyberprzestępczość

Agent specjalny służb Secret Service Stanów Zjednoczonych (USSS) wypowiedział się przeciwko bitcoinowi i technologii cyfrowych walut twierdząc, że najbardziej pożądanym jej wykorzystaniem jest działalność kryminalna.

Podczas 17-tej corocznej konferencji OpRisk North America agent USSS Tate Jarrow zasugerował, że bez cyfrowych walut „cyberprzestępczość byłaby o wiele trudniejsza”, według tekstu Buy-Side Technology. Według magazynu Jarrow nie wycofał swej opinii na konferencji, zarzucając że większość ruchu cyfrowych walut jest generowana przez przestępców.

Według Jarrowa:

Chcą korzystać z anonimowej waluty, która pozwala im na wykonywanie transakcji, transfer dużych ilości pieniędzy, bez bycia namierzanym. Dlatego cyfrowa waluta jest tak istotna. Jest wykorzystywana do wszystkich złych celów.

W swojej wypowiedzi Jarrow podkreślił przypadki z przeszłości, kiedy cyfrowa waluta pozwoliła na wykonywanie nielegalnych usług, wliczając w to obecnie niefunkcjonującą usługę do transakcji pieniędzy Liberty Reserve oraz czarny rynek Silk Road, które nie mogłyby funkcjonować korzystając z usług firm takich jak PayPal.

„Cyfrowe waluty istnieją, ponieważ ludzie chcą być poza systemem”, dodał.

Jarrow został wyróżniony w 2014 roku nagrodą Secretary’s Exceptional Service Award, która jest wręczana za wyjątkowe przywództwo lub służbę, które poprawiają bezpieczeństwo narodowe Stanów Zjednoczonych.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Mareczek88 pisze:

    To przykre, że pracownicy służb bombardują zawsze każdą wolnościową inicjatywę.

  2. preiscoin pisze:

    Gdyby system nie był tak pazerny to nikomu nie chciałoby się szukać alternatywnych rozwiązań. To proste jak 2 + 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *