20-letni mieszkaniec Nowej Zelandii skazany na 7 lat za kupowanie narkotyków przez darknet

Skazany na 7 lat więzienia student z Nowej Zelandii.

Skazany na 7 lat więzienia student z Nowej Zelandii.

20-letni student z Dunedin, który zaopatrywał swój własny „supermarket narkotyków” przez darknet, został skazany na 7 lat więzienia.

Daniel Patrick McKechnie został skazany w związku z 18 zarzutami związanymi z narkotykami, przez sędziego Kevina Phillipsa w sądzie w Dunedin w ubiegły czwartek. Zarzuty uwzględniały między innymi sprowadzanie metamfetaminy, MDMA, LSD oraz zaopatrywanie się w kokainę.

Łączna wartość narkotyków wynosiła $167,000.

Obok McKechnie pojawił się Mitchell Charles Connor-Dagg, również 20-letni, który został skazany na trzy lata więzienia w związku z 5 zarzutami, związanymi z udziałem w imporcie metamfetaminy oraz MDMA.

Sędzia Phillips zwrócił uwagę, że „kryminalna siatka”, w której skład wchodził McKechnie, uzyskała dostęp do narkotyków przez darknet, przez stronę Silk Road, a narkotyki były sprowadzane do Nowej Zelandii między listopadem 2014 a styczniem 2015 (uwaga: Silk Road 2 zostało zamknięte 6 listopada 2014 r., więc prawdopodobnie chodzi tu o zakupy przez inny market, podobny do Silk Road).

Paczki wysyłane z przeróżnych zakątków świata docierały do różnych skrzynek pocztowych w okolicy Dunedin, otwieranych przy pomocy fałszywych nazwisk i dowodów tożsamości przez jego znajomych, takich jak Connor-Dagg.

Było to zaplanowane oraz przemyślane działanie.

Sędzia Phillips zwrócił uwagę, że McKechnie prowadził „supermarket narkotykowy”, według dokumentów sądowych wartość samych dwóch paczek metamfetaminy miała uliczną wartość $112,000. Mniejsza ilość metamfetaminy, wyceniona na $7000, została przechwycona w centrum pocztowym Auckland, dnia 12 stycznia 2015 r.

McKechnie sprawdzał skrytki pocztowe okresowo, lub korzystał z pomocy znajomych, takich jak Connor-Dagg, któremu płacił gotówką lub narkotykami na własny użytek. Sędzia Phillips twierdził, że obaj mężczyźni byli bardzo inteligentni, ale narkotyki sprowadziły ich na złą drogę. Głównym czynnikiem decydującym w procesie o wyroku był fakt, że część przestępstw McKechnie dokonał będąc zwolnionym za kaucją, w trakcie śledztwa w sprawie podobnych przestępstw.

Sędzia zwrócił w sądzie również uwagę na wsparcie ze strony jego rodziny i przyjaciół.

Dziś jest dzień, w którym zapłacisz cenę.

W wypowiedzi poza sądem, detektyw Malcolm Inglis zajmujący się w policji sprawami zorganizowanej przestępczości stwierdził, że wyrok niesie silną wiadomość, ale także “smutną wiadomość… w tym biznesie nie ma zwycięzców”.

Policja nie chce widzieć młodych ludzi, w takim wieku przed sądem; osobiście jest mi przykro widzieć 20-latka idącego do więzienia na 7 lat za tego typu głupie wykroczenia.

Zapytany, czy był zaskoczony skalą wykroczenia, odpowiedział, że policja obserwuje przestępstw tego typu coraz więcej.

W poprzednim roku student z Dunedin, Nicholas Peter Heatley (22 l.) został skazany na 4 lata więzienia za sprowadzenie przez dark net do kraju narkotyków wartych ponad $70,000.

„Ludzie myślą, że mogą łatwo zarobić, w internecie, który jest społeczeństwem bez twarzy, gdzie nie musisz się pokazywać, a sprowadzenie narkotyków jest łatwe”, powiedział Inglis.

Inglis nie miał wątpliwości, że nie jest to odosobniony przypadek, ponieważ rynek jest bardzo chłonny. Jednak ci, którzy odważyli się ponieść to ryzyko, staną przed poważnymi konsekwencjami. Pochwalił przy tym pracę urzędu celnego Nowej Zelandii oraz policji w stawianiu przestępców przed sądem.


Cyfrowa Matka

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. kolega pisze:

    Jakoś strasznie drewnianie to zostało napisane. Tak jakby google translator odwalił robote a nikomu nie chciało się po nim poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *